no-img
وب سایت مهندسی اپتیک و لیزر ایران

شبیه سازی دیود های تونل زنی با استفاده از نرم افزار Silvaco


وب سایت مهندسی اپتیک و لیزر ایران
دوره های آموزشی سایت / بسته های نرم افزاری
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

ZIP
شبیه سازی دیود های تونل زنی با استفاده از نرم افزار Silvaco
zip
مهر ۲۸, ۱۳۹۶
کمتر از 20 مگابایت
3,000,000 ریال
3,000,000 ریال – خرید

شبیه سازی دیود های تونل زنی با استفاده از نرم افزار Silvaco


دیود تونلی یک نوع دیود است که قابلیت عملکرد بسیار سریع در حد فرکانس‌های ریزموج را داراست. این دیود بر پایه ی اثر تونل‌زنی کوانتومی در مکانیک کوانتومی کار می‌کند. دیودهای تونلی کاربردهای خود به را تا حد زیادی به FETها داده‌اند. با وجود اینکه دیودهای تونلی همچنان در مدارهای آشکارساز کاربرد گسترده‌ای دارند، ولی در زمینه ی تقویت‌کنندگی که نیاز به خطی بودن مشخصه است، تکنولوژی‌های جایگزینی مثل گالیم آرسنید و سیلیکون–ژرمانیوم گسترش بیشتری یافته‌اند. در ساخت این نوع دیودها معمولا از مواد گالیوم آرسناید(GaAs)  و گالیوم نیترات (GaN) استفاده می شود. افزایش تقاضا برای وسایل الکترونیکیِ حالت جامد که کیفیت بهتر و سرعت بیشتری نسبت به نمونه‌های موجود داشته باشند سبب توجه زیاد به گالیوم آرسناید شده است.

در این پژوهش مدل دیودهای تونل زنی دو سدی مبنی بر GaN و GaAs با یکدیگر مقایسه شده اند. این مقایسه در دمای اتاق انجام می شود و هدف آن ارتقاء عملکرد دیودهای رزونانسی تونلی در فرکانس بالا می باشد. در این مطالعه همچنین تاثیر بالقوه ی غلظت ناخالصی در جریان حاصل از وسیله نشان داده شده است. قواعد مکانیک تونل زنی کوانتومی با رهیافت تابع گرین غیر تعادلی در محدوده بالستیک پیک جریان بلندی را در GaN RTD نسبت به GaAs RTD نشان می دهد. مقایسه این دو مدل از DBRTD به تحلیل بهتر این ادوات الکترونیکی و بهبود عملکرد آنها کمک می کند. شبیه سازی به کمک نرم افزار SILVACO انجام می شود.

نکات مهم قبل از خرید 

۱ – پس از خرید دو فایل فشرده دانلود خواهید کرد. فایل ها پسوردی ندارند و به راحتی Extract  می شوند. برای اطمینان از دردست Extract شدن فایل ها از نرم افزار WinRAR استفاده کنید.

۲ – فایل فشرده اول فایل های شبیه سازی با استفاده از نرم افزار Silvaco و فایل دوم ۷۰ صفحه آموزش به صورت Word این شبیه سازی و نتایج آن است.

۳ – هزینه ای که دوستان پرداخت می کنند صرفا هزینه ی فایل فعلی است. برای تغییر، بهینه سازی و … هزینه ی جدا دریافت می شود.

۴ – دوستانی که آشنایی با نرم افزار Silvaco  ندارند برای راه اندازی، خروجی گرفتن و آموزش نرم افزار با هزینه ی جدا لطفا به شماره ۰۹۳۶۴۸۴۷۱۹۳ پیامک ارسال کنند تا زمان رو با هم نهایی کنیم. 

 

 دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *